Włoski Szyk i Elegancja

Lancia Delta zaprojektowana jest przez włoskiego projektanta. A wszystko co włoskie kojarzy nam się z szykiem i elegancja. Dotyczy to również samochodów. Lancia Delta to klasyka, ale połączona z ostrością. Klasyczny wygląd i ogromna moc tego auta powoduje, że Delta jest idealna dla rodziny do codziennej jazdy, ale jest też niezwykle mocnym autem w rajdach samochodowych.

Lancia Delta dostała miano samochodu roku 1979 i tytułem tym szczyciła się przez cały rok 1980. Pierwsze silniki Lancii montowane były od modelu Fiata Ritmo o pojemności 1300 i 1500 cm³. Lancia Delta wygrywała wielokrotnie mistrzostwa rajdowe. I to właśnie rajdowe wersje Lanci Delta były najbardziej udanymi samochodami w rajdowych mistrzostwach świata.

Kierowcy rajdowi jeżdżący kolejnymi odmianami pojazdów wygrali łącznie 49 eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata. Ty samym Lancia Delta odniosła sześć razy z rzędu tytuł mistrza. Dziś w salonach dostępna jest trzecie generacja lancii Delta, ale ta nie rywalizuje już na trasach rajdowych.